Naujienos

Atgal

Keleivių aptarnavimas 1848 I–V nuo 7.30 iki 16.30 val

Plačiau

Tvarkaraščiai

Plačiau

Atsiliepimai

Plačiau

Ieškome vairuotojų

Plačiau

Informacija keleiviams dėl kondicionierių troleibusuose ir autobusuose

2022 06 30

UAB „Vilniaus viešasis transportas“ informuoja keleivius, kad esant ekstremaliems karščiams renkantis keliones viešuoju transportu reiktų žinoti, kad tik dalis transporto priemonių turi kondicionavimo sistemas. Prašome keleivių turėti su savimi geriamojo vandens, jeigu pasijaučiate blogai nedelsiant išlipti sekančioje viešojo transporto stotelėje. Pažymime, kad viešasis transportas pagal numatytas taisykles gali sustoti tik sustojimuose.
 
Bendrovė stengiasi užtikrinti komfortišką kelionę viešuoju transportu, tačiau šiuo metu transporto priemonių parkas turi daugiau kaip 50 procentų transporto priemonių su kondicionavimo sistemomis. Iš jų tik 41 troleibusas turi kondicionavimo sistemą, todėl prašome keleivių, jei yra galimybė, rinktis keliones autobusu.
 
Kondicionieriaus veikimas transporto priemonėje priklauso nuo to, koks yra lauko ir vidaus temperatūros skirtumas. Atkreipiame keleivių dėmesį, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijomis temperatūros skirtumas tarp lauko ir salono temperatūros viešajame transporte negali viršyti 6–7 laipsnių Celsijaus. Taigi, jeigu lauko temperatūra yra 33 laipsniai Celsijaus, transporto priemonės salone turėsim apie 26 laipsnius Celsijaus. Viešojo transporto stotelėse, kurios išsidėsčiusios kas 300–500 m., yra nuolat atidaromos transporto priemonių durys, todėl išorėje esantis šiltesnis oras patenka į viešojo transporto vidų, taip pakeldamas bendrą salono temperatūrą. 
 
Karštuoju metų laiku kondicionavimo sistemai veikiant visą dieną atsiranda didelės apkrovos šios sistemos agregatams, todėl pasitaiko atvejų, kad kondicionavimo sistema sugenda darbo metu. Vienos transporto priemonės remontas gali trunkti kelias dienas, todėl eisme dalyvaujančių kondicionuojamų autobusų ir troleibusų skaičius nuolat kinta.
 
Keliaukite saugiai ir esant tokiai aukštai oro temperatūrai saugokite savo sveikatą. Karščio piko metu – vidurdienį ar po jo, keliaukite tik esant poreikiui, pasvarstykite ir rinkitės kitas kelionių alternatyvas – pėsčiomis, laikantis pavėsio, dviračiu ar paspirtuku. 
 
 
 
Kontaktai: 
Komunikacijos ir rinkodaros vadovė Giedrė Buivydaitė
UAB „Vilniaus viešasis transportas“
Tel. 8 5 239 4707, El. p. giedre.buivydaite@vilniausvt.lt