Pranešimai spaudai

Atgal

Keleivių aptarnavimas 1848

Plačiau

Tvarkaraščiai

Plačiau

Atsiliepimai

Plačiau

Ieškome vairuotojų

Plačiau

Vilniaus meras susitiko su Olandijos elektrinių autobusų gamintojais „Ebusco“ ir „VDL“

2007 01 01

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, vicemeras Linas Kvedaravičius ir savivaldybės įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ direktorius Gintaras Maželis susitiko su didžiausių Olandijos elektronių autobusų gamintojų, kompanijų „Ebusco“ ir „VDL“ gamintojų atstovais.
 
Susitikime  dalyvavę VDL atstovai  Bas Gielen, Siebren de Boer, Ebusco atstovai Walter Luijten ir Jean-Luc Deflandre kartu su Olandijos ambasadoriumi  Bert van der Lingen  pristatė galimybes Vilniui įsigyti naujos kartos elektrinius autobusus. Meras susitikime pabrėžė, kad Vilnius domisi galimybėmis atnaujinti savo viešojo transporto parką moderniausiomis ir aukščiausius ekologijos standartus atitinkančiomis transporto priemonėmis, tačiau netrukus planuojamas skelbti konkursas neužkerta kelio jame dalyvauti ir kitų, ne tik elektrinių transportų priemonių gamintojams.    
 
„Miesto taryba praėjusią savaitę palaimino 150 naujų autobusų techninę specifikaciją, o tai reiškia, kad mes dar vienu žingsniu priartėjome prie didžiausio miesto istorijoje viešojo transporto atnaujinimo. Kartu su privačių vežėjų konkursu miesto viešojo transporto parkas per artimiausius dvejus metus bus atnaujintas daugiau nei 50 procentų – vilniečiai netrukus galės naudotis modernesniu ir ekologiškai švaresniu viešuoju transportu”, - susitikime kalbėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
 
Šiuo metu miesto gatvėmis važiuoja  308 autobusai  ir 188  troleibusai. Autobusų parke bus atnaujinta net 250 autobusų. Dar keliasdešimt naujų troleibusų bus įsigyta iš Europos Sąjungos fondų lėšų.
 
Šiais metais VVT kvietimu Vilniuje jau lankėsi elektrinių autobusų gamintojai - Lenkijos „Salaris“ ir Kinijos BYD atstovai. Vilniečiai turėjo galimybę kelias savaites pasivažinėti lenkų gamintojų „Solaris“ elektrobusu. Gegužės mėnesį planuojamas testuoti Volvo 7900 Electric Hybrid  elektrobusas.
 
Šiandien vykusiame susitikime dalyvavo VDL atstovai  Bas Gielen, Siebren de Boer, „Ebusco“ atstovai Walter Luijten ir Jean-Luc Deflandre ir Olandijos ambasadorius Bert van der Lingen.
 
VDL Grupė,  kurios pagrindinė buveinė Eindhovene (Olandija), yra tarptautinė pramonės gamybos bendrovė, 2016 m. daugiausiai elektrinių autobusų Europoje pardavusi įmonė (daugiau kaip 100 vnt.). Autobusų gamybą sudaro tolimųjų maršrutų autobusai, viešojo transporto autobusai, mini ir midi autobusai, taip pat elektriniai autobusai. VDL Grupė nuo įkūrimo 1953 metais išaugo iki 90 bendrovių, įsikūrusių 19 šalių su daugiau nei 13 tūkst. darbuotojų, o metinė apyvarta 3,2 milijardo eurų.
 
„Ebusco“ bendrovės pagrindinė buveinė yra Helmonde (Olandijoje). Įmonė pagal originalų „Ebusco“ dizainą surenka elektrinius autobusus Kinijoje ir platina juose Europoje. Įmonę iš dalies   finansuoja Nyderlandų finansų ministerjia  (4.5 mln. EUR). Šiais metais pasirašė sutartis su Paryžiaus viešojo transporto kompanija „Transdev“ dėl 8 elektrinių autobusų pardavimo.