Pranešimai spaudai

Atgal

Keleivių aptarnavimas 1848

Plačiau

Tvarkaraščiai

Plačiau

Atsiliepimai

Plačiau

Ieškome vairuotojų

Plačiau

Vilniečiai bus vežami ne tik naujais, bet ir ekologiškais autobusais

2017 04 05

Sostinės taryba po keletą mėnesių trukusių svarstymų pagaliau pritarė 150 naujų autobusų, kuriems sprendimas įsigyti priimtas jau anksčiau, techninei specifikacijai. Bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ generalinis direktorius Gintaras Maželis džiaugiasi, kad ledai pagaliau pajudėjo ir bus galima skelbti konkursą naujiems autobusams pirkti.
 
Sostinės taryba po keletą mėnesių trukusių svarstymų pagaliau pritarė 150 naujų autobusų, kuriems sprendimas įsigyti priimtas jau anksčiau, techninei specifikacijai. Bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ generalinis direktorius Gintaras Maželis džiaugiasi, kad ledai pagaliau pajudėjo ir bus galima skelbti konkursą naujiems autobusams pirktPasak G. Maželio, pasigirdusios replikos, jog sostinės vežėjai ketina pirkti pasenusios technologijos, neekologiškus dyzelinius autobusus nėra visai teisingos. „Dabartinė techninė specifikacija pritaikyta ne tik dyzeliniams, bet ir dujiniams, hibridiniams ar elektriniams autobusams. Svarbu, kad gamintojai ar jų atstovai pasiūlytų transporto priemones už tinkamą kainą“.
 
Įmonės vadovo teigimu, kaltinimai dėl neva bendrovės besirenkamų neekologiškų transporto priemonių ne visai teisingi dar ir dėl to, kad tokie aukšti reikalavimai taikomi tik savivaldybės įmonei. Vilniaus miesto tarybos jau paskelbti privačių vežėjų konkurso nugalėtojai, vešiantys keleivius mieste privežamaisiais maršrutais, ypatingais reikalavimais nesaistomi.

„Sutartis, kurią ketinama pasirašyti su privačiu vežėju, taip pat galios septynerius metus. Joje net neužsimenama apie aukštesnius ekologinius standartus. Pakaks autobusų, kuriuose sumontuoti Euro 6 standartų reikalavimus atitinkantys varikliai.“, - teigia „Vilniaus viešojo transporto“ vadovas.