Atsakymas

  • Titulinis
  • Ar galima vežti dviratį, paspirtuką ar riedį
Atgal

Keleivių aptarnavimas +370 5 2344444 I–IV nuo 7:00 iki 15:45 val V iki 14:30 val

Plačiau

Tvarkaraščiai

Plačiau

Atsiliepimai

Plačiau

Ieškome vairuotojų

Plačiau

Ar galima autobuse/troleibuse vežti dviratį, paspirtuką ar riedį?

Keleivių ir bagažo vežimo Vilniaus miesto savivaldybės viešuoju transporto taisyklių 53 punktas nurodo, kad dviračius leidžiama vežti transporto priemonėse, kurios pažymėtos specialiais dviračius leidžiančiais vežti ženklais.

Keleivis su dviračiu turi lipti tik pro antrąsias transporto priemonės duris, šalia kurių įrengta speciali dviračiams vežti skirta vieta. Dviračiai vežami, kai jų transportavimas netrukdo saugiai ir komfortiškai kitų keleivių kelionei:
- keleivis, norintis vežti dviratį transporto priemone, kurioje yra specialiai įrengta vieta dviračiams vežti, į transporto priemonę įlipa paskutinis;
- į viešojo transporto priemonę su dviračiu keleivis įlipa tik įsitikinęs, kad dviratis yra švarus, o jo transportavimas netrukdys esamiems keleiviams;
- keleivis įlipęs į transporto priemonę su dviračiu jį pritvirtina specialiu tvirtinimo įtaisu, esančiu transporto priemonėje;
- dviratį vežantis keleivis atsako už išteptus kitų keleivių drabužius ar daiktus, taip pat dėl dviračio vežimo kylančios grėsmės saugumui kitiems važiuojantiems keleiviams.
 
Atkreiptinas dėmesys, kad jei vieta, kurioje galima vežti dviračius, yra užimta kitų važiuojančių keleivių, dviračio vežti viešajame transporte negalima.
Dviratį leidžiama vežti, jei dviračio tvirtinimo vieta ir vieta, skirta neįgaliems asmenims su vežimėliais, yra neužimtos. Į transporto priemonę norint įvažiuoti keleiviui su neįgaliojo vežimėliu, dviratį vežantis keleivis privalo užleisti neįgaliajam skirtą vietą ir išlipti toje pačioje stotelėje.
 
Paspirtukus, elektrinius paspirtukus (greitis iki 25 km/val., galia ne didesnė kaip 1 kW) riedžius, riedlentes ir kitas mikromobilumo priemones viešajame transporte galima vežti netvirtinant specialiu tvirtinimo įtaisu.