ES parama

 

Naujieji troleibusai – visų vilniečių patogumui

UAB „Vilniaus viešasis transportas“ kartu su projekto pareiškėja Vilniaus miesto savivaldybe užbaigė iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Miesto viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas Vilniaus mieste“, kuriam įgyvendinti yra skirtos Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšos. Projekto įgyvendinančioji institucija – Centrinė projektų valdymo agentūra.

Projekto lėšomis įsigyta 41 vnt. naujų troleibusų, kurie kasdien veža keleivius Vilniaus mieste. Tai pastebimai tyliau dirbantys 12 m ilgio bazinės komplektacijos troleibusai, nekenksmingi aplinkai, pritaikyti ir neįgaliesiems bei specialiųjų poreikių turintiems žmonėms – troleibusai yra žemagrindžiai, juose įrengtos neįgaliesiems ar specialiųjų poreikių turintiems žmonėms su vežimėliais pritaikytos vietos, įrengtos vaizdinės ir garsinės keleivių informavimo bei kitos priemonės.

Naujuose „Solaris“ troleibusuose įdiegta moderni elektrinė „Škoda“ pavara, specialiai pritaikyta troleibusų elektros tinklui Vilniuje – stabdant troleibusą dalis elektros energijos iš variklio sugrąžinama į tinklą, o tai padeda kontroliuoti ir taupyti elektros energiją bei sąnaudas. Šildymo ir kondicionavimo sistema su keleivių salono ir vairuotojo kabinos atskiru valdymu bei stiklo paketai leis geriau išsaugoti tinkamą temperatūrą.

Naujuosiuose troleibusuose veikia šiuolaikinė keleivių informavimo sistema su LCD TFT ekranais. Salonuose įdiegtas Wi-Fi belaidis ryšys, o įrengtomis USB jungtimis galima įkrauti išmaniuosius įrenginius.

Didelis dėmesys skirtas ne tik keleivių patogumui, bet ir saugumui užtikrinti. Troleibusų viduje ir išorėje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, o įdiegta alkobloko sistema papildomai patikrins vairuotojus prieš pradedant kelionę.

Naujųjų troleibusų dizainas išliko dviejų spalvų – geltonos ir raudonos spalvos, kurios intarpai atitiks oficialią raudoną Vilniaus miesto spalvą, kuria dažomi ir visi autobusai. 41 naujo troleibuso pirkimo vertė – 15,8 mln. eurų. Įsigijimo finansavimui panaudotos Europos Sąjungos struktūrinių fondų, Vilniaus miesto savivaldybės ir UAB „Vilniaus viešasis transportas“ lėšos.

***

Projekto pavadinimas – Miesto viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas Vilniaus mieste;

Projekto tikslas – pagerinti viešuoju miesto transportu teikiamų paslaugų kokybę Vilniaus mieste, padidinant viešojo transporto patrauklumą atnaujinus transporto priemonių parką, taip pat paskatinant gyventojus labiau naudotis viešuoju transportu, kas sudarys prielaidas keleivių skaičiaus augimui;

Projekto finansavimas – Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšos.