Atsakymas

Atgal

Keleivių aptarnavimas 1848

Plačiau

Tvarkaraščiai

Plačiau

Atsiliepimai

Plačiau

Ieškome vairuotojų

Plačiau

Kokia įlipimo / išlipimo į autobusus / troleibusus tvarka?

   Nuo 2012 m. kovo 1 dienos  įsigaliojo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2012 m. sausio 25 d. sprendimu Nr. 1-402 patvirtintos Keleivių ir bagažo vežimo autobusais ir troleibusais Vilniaus mieste taisyklės. Remiantis 12 taisyklių punktu, keleiviai į autobusą / troleibusą įlipa ir išlipa pagal vežėjo nurodytus informacinius simbolius prie durų.

   Pagal UAB „Vilniaus viešasis transportas“ nustatytą tvarką keleiviai įlipa į transporto priemones pro visas duris, o išlipa pro visas, išskyrus pirmas. Apie tai informuoja prie durų esančios piktogramos.

   Tokia įlipimo / išlipimo tvarka buvo nustatyta dėl kelių priežasčių.

   Stovėti transporto priemonės priekyje ties pirmomis durimis nerekomenduojama, nes staigiai stabdant transporto priemonę keleiviai gali iškristi pro priekinį stiklą.

   Įlipdami pro priekines duris keleiviai, norintys vienkartinį bilietą įsigyti iš vairuotojo, užgaišta ilgiau, nes iš pradžių turi praleisti išlipančius keleivius, o tai iš dalies sąlygoja didesnes laiko sąnaudas.

   Dar viena priežastis – autobusų ir troleibusų parkuose yra įvairių modelių transporto priemonių, o kai kuriuose iš jų ties vairuotojo kabina įrengti specialūs atitvarai, dėl kurių išlipti iš transporto priemonių per pirmas duris būtų labai sunku. Tokie troleibusai ir autobusai sudaro apie penktadalį visų turimų transporto priemonių.